بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند

 • 3 سال پیش
 • 1
کدام شهر برای زندگی در ترکیه بهتر است

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی | امروزه بدلیل مهاجرت‌پذیری زیاد ایرانیان و دیگر کشورهای خارجی و همچنین راحتی زندگی در آن ترکیه را به یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی تبدیل کرده است. اگر رشد روند ۱۵ سال کشور ترکیه بررسی شود این سرعت و توسعه کاملا درک خواهد شد که برخی از شهرهای ترکیه پیشرفت بیشتری را به خود در این سال‌ها اختصاص داده‌اند.

چنانچه قصد خرید ملک یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، حتما با این سوال مواجه شده‌اید که کدام شهر برای زندگی و سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است، در ادامه بصورت دقیق‌تر به این سوال پاسخ داده می شود. اما جواب این سوال کاملا به شما و هدفتان از مهاجرت یا خرید ملک در ترکیه وابسته است. بعضی از مردم برای سرمایه‌گذاری و عده‌ای برای زندگی و همچنین افرادی هم برای هردو حالت تصمیم به خرید ملک، در کشور ترکیه می گیرند.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

 1. شهر دیدیم: آسایش و مقرون به صرفه

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی| این شهر جز بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی است. این شهر برای کسانی که می‌خواهند هزینه زیادی بابت خرید خانه ندهند گزینه مناسبی است و قیمت مسکن در این شهر بسیار پایین بوده و رشد چندانی ندارد و معمولا تفریحگاه مناسبی برای توریست‌ها و مسافران می‌باشد. تهیه وسایل مورد نیز در شهر دیدیم بسیار ارزان و مقرون به صرفه می‌باشد و نیازی بالا نیست. سواحل زیبای این شهر آن را کمی متفاوت کرده است. اگر می‌خواهید زندگی در ترکیه را با هزینه کمتر آغاز کنید و در کنار آن آسایش داشته باشید، شهر دیدیم مکانی جذاب برایتان خواهد بود.

 1. شهر فتحیه: نهایت زیبایی

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی| این شهر علاوه بر اینکه یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه محسوب می‌شود، بدلیل زندگی بیشتر اشخاص مشهور و مهم به شهری لوکس و گران قیمت برای زندگی تبدیل شده است. این بدان معنا نیست که هر فردی نمی‌تواند در فتحیه زندگی کند بلکه به بدان معنا بوده که قبل از تصمیم‌گیری حتما شهر مورد نظر را بطور کامل بررسی نمایید. زیرا بودجه هر شخص تعیین کننده محل زندگی آن است و باید از قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد. هزینه‌های جاری همانند خورد و خوراک در این شهر در مقایسه با شهر دیدیم گران‌تر است. در نتیجه این نکته را مد نظر داشته باشید که در ماه چقدر برای خوراک باید هزینه کنید.

 1. یالیکاواک: سبک زندگی اجتماعی

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی| این شهر بعنوان یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه برای زندگی و مورد علاقه هنرمندان، افراد مشهور و موسیقیدانان شناخته شده است. نکته جالب در مورد این شهر آن است که چون گردشگران خارجی و مهاجران زیادی را بخود اختصاص داده مردم این شهر اکثرا به زبان انگلیسی مسلط هستند. اما قبل از انتخاب این شهر بعنوان محل زندگی باید کمی باهوش بوده و فکر کنید زیرا هزینه زندگی در این شهر به بودجه بالایی احتیاج داشته که در مقابل از امکانات بهتری بهرمند خواهید شد. این در حالی است که شهر بدروم در نزدیکی این شهر قرار داشته و به راحتی می‌توانید در این شهر به تفریح بپردازید.

 1. استانبول: باشکوه‌ترین شهر ترکیه

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی| بدون تردید شهر استانبول جزء بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و سرمایه‌گذاری بوده و همچنین این شهر مرکز و قطب گردشگری، مالی، تجاری، اقتصادی و صنعتی ترکیه است. می‌توان اینگونه گفت که استانبول برای ترکیه همانند لندن برای انگلیس و پاریس برای فرانسه است. همچنین دارای بهترین دسترسی به امکانات آموزشی، شبکه قوی حمل و نقل به دیگر شهرهای ترکیه و جهان را دارد. اما چون قلب ترکیه بحساب می‌آید، مقداری هزینه‌های زندگی بالاتر بوده و به بودجه مشخص نیاز دارد. نکته خوب در استانبول این است که در آن می‌توان با هر هزینه‌ای ملک پیدا کرد و در آنجا اقامت داشت.

اما پیشنهاد می‌شود که در هر محله از ترکیه زندگی نکنید، زیرا هر چه محله‌ها لوکس‌تر و گران‌تر باشند امنیت بیشتری را بخود اختصاص می‌دهند.

اگر چه طرف آسیایی استانبول دارای املاک بیشتری برای فروش است، اما بیشتر اشخاص ترجیح می‌دهند در قسمت اروپایی بدلیل دسترسی سریع و آسان به مرکز شهر و نقاط مختلف مستقر شوند. همچنین فرودگاه بین المللی ترکیه در این قسمت واقع شده است. اگر تصمیم قطعی دارید که در شهر استانبول ساکن شوید حتما به محله‌های Bagiclar, Kucukcekmece  و Avcilar سر بزنید.

 1. آنتالیا: آخرین و ساحل‌ترین شهر ترکیه

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی| در انتهای سواحل غربی و مدیترانه ای ترکیه، شهر آنتالیا واقع شده است. این شهر جزء یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و به عنوان مکانی گردشگری، قطب اصلی خرید و شب زنده داری شناخته شده است. اگرچه این یک شهر شلوغ است، اما محیط آن سبب می شود که بسیاری از ملیت‌های مختلف برای زندگی به این کشور نقل مکان کنند. این شهر از شبکه حمل و نقل بسیار بالایی برخوردار است. همچنین بزرگراه D400 که در امتداد خط ساحلی قرار دارد، شهروندان را قادر می سازد تا به راحتی به سایر مناطق مانند گلف گلفینگ بلک، بخش تاریخی و کالکان سنتی دسترسی داشته باشند. آنتالیا در فصل تابستان یکی از پر رفت و آمدترین شهرهای کشور ترکیه محسوب می‌شود. در نتیجه اگر عادت دارید در مکان های خلوت و ساکن زندگی کنید و مردم کمتری ببینید این شهر مناسب شما نخواهد بود.

معایب و مزایا زندگی در کشور ترکیه

 • ترکیه نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه ارزان‌تر بوده و زندگی در آن مقرون به صرفه می‌باشد.
 • امنیت ترکیه نسبتا پایین بوده و برای زندگی در آن باید بهترین و امن‌ترین خیابان‌ها را انتخاب کنید، به همین دلیل است که برای خرید خانه در ترکیه پروژه‌ها با امنیت بالا پیشنهاد می‌شود.
 • زبان این کشورترکی استانبولی است. در نتیجه مردم ترکیه کمتر به زبان انگلیسی آشنایی دارند. برای اینکه بتوان در این کشور به راحتی زندگی کرد، باید به زبان آنها را تا حدودی آگاهی داشت.
 • مردم این کشور نسبتا آدم های سنتی بوده و در نتیجه برای ورود به مکان‌های مقدس باید اصول و قوانین ترکیه را رعایت کرده و بدان احترام گذاشته شود.
 • در خصوص پرداخت کرایه تاکسی دقت کنید. اغلب راننده ها از شما انعام می خواهند اما برای اینکه از این درخواست جلوگیری کنید، حتما قبل از سوار شدن تاکسی ، رقم کرایه را طی کنید.
 • بعد از اقامت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه، موارد امنیتی را رعایت کنید. برای مثال سعی کنید در برخی محله‌های پایین و اطراف این کشور به تنهایی قدم نزنید. یا تا جای ممکن به این مکان ها نروید. به هر کشوری که بروید، لازم است نکات و قوانین مخصوصی را رعایت کنید که ترکیه از این امر مستثنی نیست.
 • هزینه زندگی در ترکیه بسیار متغیر است. یعنی نمی توان پیش بینی کرد. در اصل هزینه زندگی یک فرد مجرد با فردی متاهل کاملا متفاوت خواهد بود. پس با ذهنیت کامل برای زندگی در ترکیه اقدام کنید.

نتیجه گیری

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی | اگر بخواهید به لحاظ سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید و همچنین قصد زندگی در ترکیه را داشته باشید، بهترین انتخاب شهر استانبول است، بدین دلیل که شهر استانبول هم از لحاظ رشد قیمت ملک و توسعه شهرسازی رتبه اول را دارد و هم آمارها نشان می دهد که ۶۷ درصد خرید ملک توسط خارجی ها از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ در شهر استانبول به وقوع پیوسته است.

معمولا افرادی که اقدام به خرید ملک در شهرهایی که فقط جنبه تفریحی در ترکیه دارند می کنند، نیازی به شغل یا راه‌اندازی کسب و کار ندارند و رشد سرمایه خیلی برایشان در الویت نیست که این افراد فقط برای تفریح در مدت زمان کوتاه شهرهایی مثل ازمیر، آنتالیا، آلانیا یا کوش آداسی و… را انتخاب می کنند تا بتوانند در ملک خود به تفریحات فصلی بپردازند. شهر آنکارا به دلیل اینکه پایتخت سیاسی کشور ترکیه است میتواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد، اما راه‌اندازی کسب و کار در این شهر شرایط سخت تری دارد. همچنین، رشد قیمت ملک در آنکارا نسبت به استانبول طی سه سال اخیر کمتر بوده و به همین دلیل نظر سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب نکرده است.

خرید ملک دراستانبول از دونظر حائزاهمیت می باشد؛ از یک سو طبق آمار قیمت ملک سالانه ۱۵ الی ۲۳ درصد رشد یافته و از سوی دیگر اگر قصد راه اندازی کسب و کار، پیدا کردن شغل مناسب و یا تحصیل در استانبول را داشته باشید راحت‌تر از بقیه شهرها ترکیه به هدفتان می رسید، چراکه استانبول قطب قوی گردشگری، کسب و کار و اقتصادی کشور ترکیه محسوب می شود و همچین بهترین مدارس و دانشگاههای معتبر با بالاترین کیفیت آموزشی در این شهر قرار دارند که این امر باعث می شود خرید و فروش و حتی اجاره دادن ملک در استانبول به سهولت انجام پذیرد.

شهر استانبول به دلیل داشتن پروازهای متعدد در طول روز به ایران و همچنین حضور شرکت های ایرانی و اروپایی در این شهر، از آن بعنوان شهری ایده ال برای زندگی و کار یاد می شود که در فصول مختلف سال کسب و کار و تفریحات توریستی در آن جریان دارد، بدین منظور به استانبول شهر همیشه بیدار لقب داده‌اند.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی | در استانبول  بستر کسب وکار  برای تمام اصناف و تخصص ها فراهم است و میتوان با  قدری تلاش مضاعف و برنامه ریزی به اهداف خود در مدت زمان کوتاه دست یافت. همچنین اجاره بها در این شهر تقریبا از ۱۵۰۰ لیر در ماه شروع شده که  نسبت به مناطق و دسترسی ها متغییر است.

اگر بخواهید استانبول را با تهران مقایسه کنید؛ به طور مثال با مبلغ ۱ میلیارد تومان در تهران می توان در منطقه پرند، شهریار یا مناطقی خارج از شهر یک آپارتمان معمولی خرید که اجاره آن ماهیانه حدود ۱ میلیون تومان است در حالی که می توانید با همین مبلغ در منطقه متوسط استانبول یک آپارتمان با امکانات کامل نظیر: استخر، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی و… خریداری کرده که اجاره آن حدود ۲۵۰۰ لیر در ماه است، به همین جهت میتوانید چندین برابر سرمایه‌گذاری خود نسبت به تهران درآمد حاصله از اجاره داشته باشید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه