اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

 • 3 سال پیش
 • 1
اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | امروزه کشور ترکیه به یکی از پربازدیدترین کشورهای توریستی دنیا تبدیل شده است، به گونه‌ای که بسیاری از مردم دنیا اقدام به گرفتن پاسپورت یا اقامت ترکیه می‌کنند. پاسپورت کشور ترکیه را می‌توان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا نامید که با آن امکان سفر به بیشترین کشورهای دنیا را بدون دارا بودن ویزا دارید. همچنین سرمایه‌گذاری در ترکیه بعنوان یکی از امن‌ترین راه‌های تضمین سود و همچنین نگهداری سرمایه شناخته می‌شود.

ترکیه از جمله کشورهای است که با سرمایه‌گذاری در آن می‌توان به پاسپورت آن دست یافت. وجود تمامی این مسائل مثبت سبب شده است که توجه بسیاری از ایرانیان برای سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت در این کشور را بخود جلب نمایید. بدین صورت که حتی می‌توانید با سرمایه‌گذاری در یک سپرده بانکی جهت دریافت پاسپورت ترکیه اقدام بعمل آورید.

در ادامه به توضیح روش گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی پرداخته شده است.

روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | روش‌های مختلفی برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد. اگر روش سرمایه‌گذاری را برای کسب اقامت ترکیه انتخاب کرده‌اید بهتر است این نوشته را کاملا مطالعه کرده و سپس برحسب علایق، هدف و بودجه خود بهترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه با سپرده بانکی

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | در این حالت کافی که تنها در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کرده و نیاز به هیچگونه عملکرد دیگری نمی‌باشد. مطابق این حالت باید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کنید، توجه داشته باشید که این سپرده بمدت ۵ سال غیرقابل دسترسی خواهد بود و حق برداشت از آن را ندارید.

سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه با خرید سهام

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | در این حالت شما باید سهام‌های که توسط وزارت دفاع و فناوری کشور ترکیه تایید شده‌اند را به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار خریداری کرده تا بتوانید شهروندی آن را کسب کنید.

سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه با خرید اوراق قرضه دولتی

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور خرید اوراق قرضه دولتی است که از طرف وزارت خزانه‌داری و دارایی کشور ترکیه مورد تایید قرار گرفته است. همچنین باید توجه داشته باشید که حق فروش اوراق بمدت ۳ سال را ندارید.

سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه با کارآفرینی

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | در این حالت شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کسب و کار جدید در این کشور و استخدام ۵۰ شهروند ترک در آن علاوه بر سرمایه‌گذاری اقامت این کشور را کسب کنید.

طریقه گرفتن اقامت ترکیه با سپرده بانکی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، یکی از روش‌های اخذ پاسپورت و اقامت، سرمایه‌گذاری در این کشور از طریق سپرده بانکی است. این در حالی است که در گذشته برای دریافت شهروندی و اقامت ترکیه می بایست مبلغی در حدود ۳ میلیون دلار در یکی از بانک‌های این کشور سپرده‌گذاری می‌کردید، اما با توجه به قانون جدید این مبلغ به ۵۰۰ هزار دلار سپرده بانکی برای اقامت این کشور و اخذ پاسپورت شهروندی  تغییر کرده است. لازم به ذکر است که بمدت ۵ سال حق هیچ‌گونه دسترسی و استفاده از این حساب را ندارید.

از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. همچنین برای اینکه این سرمایه‌گذاری منجر به دریافت پاسپورت این کشور شود باید کف سرمایه‌گذاری را رعایت کرده و بپذیرید که بمدت ۵ سال حق دسترسی و برداشت از آن را ندارید.

نکته مثبت در مورد تابعیت کشور ترکیه این است که لازم نیست تا تابعیت قبلی خود را سلب کنید و می‌توانید هر دو تابعیت را نزد خود نگهدارید.

بر طبق توافق‌نامه بین المللی ارتقا  و حفاظت  از سرمایه‌گذاری، پول فرد در امنیت کامل قرار خواهد داشت. در این توافق‌نامه استانداردهای تجاری کاملا مشخص شده و تضمین می‌گردد که محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه‌گذاران به وجود آمده و از ضرر و زیان آن‌ها جلوگیری شود. در حقیقت می‌توان گفت که سپرده شخص به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت و همچنین کم یا مصادره نخواهد شد، مگر طی شرایطی که پس از طی شدن مراحل قانونی ممکن است این سپرده برای منافع عمومی مصادره شود.

علت انتخاب کشور ترکیه برای سرمایه‌گذاری

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | یکی از مهمترین مواردی که برای سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود دارد دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور است. لازم به ذکر است که برای دریافت پاسپورت ترکیه شرط حضور دائم در این کشور را نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید در هر زمان که بخواهید از ترکیه خارج شوید.

مزایای دریافت پاسپورت ترکیه با سپرده بانکی

 • شهروندی مادام‌العمر و قابل انتقال به نسل‌های بعد
 • سفر به ۱۰۵ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
 • صدور پاسپورت ۱۰ ساله با قابلیت تمدید
 • دریافت خدمات پزشکی رایگان برای فرد و خانواده
 • برخورداری از صندوق بازنشستگی
 • کارت ملی ترکیه یا همان کیملیک
 • اعطای پاسپورت بدون نیاز به اعلام ثروت، مصاحبه، تحصیلات و حتی تجربه مدیریتی
 • تحصیل رایگان فرزندان

زمان دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری سپرده بانکی

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری | پس از قراردادن حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار و بلوکه شدن آن بمدت ۵ سال می‌توانید جهت دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

مراحل دریافت پاسپورت ترکیه

 1. بازگشایی حساب بانکی و سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 2. درخواست مجوز اقامت که در این حالت فرد نیازی ندارد که در این کشور زندگی کند و می‌تواند در هر زمان که می‌خواهد خارج از ترکیه زندگی کند.
 3. درخواست برای دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه که در این حالت هم نیاز به مصاحبه یا حضور فیزیکی فرد نمی‌باشد.

با گذراندن این مراحل سپس می‌توانید برای دریافت کیملیک اقدام بعمل آورید. بر طبق قانون کشور ترکیه افراد خارجی که قصد اقامت و زندگی در این کشور را دارند، کارت و شماره شناسایی موقت صادر می‌شود که به آن کیملیک می‌گویند که تمامی اطلاعات فرد برروی تراشه آن همانند اثر انگشت ثبت می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پاسپورت ترکیه و مدارک لازم این مطلب مطالعه شود.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه