دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک در آن

 • 3 سال پیش
 • 1
دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک | ترکیه بدلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخی خوب همیشه جز گزینه‌های اصلی ایرانیان برای مهاجرت و تفریح بوده است. ترکیه بعلت داشتن توسعه‌ی روزافزون، آب و هوای متنوع، قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک بین سه قاره و… همیشه توجه سرمایه‌گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جلب کرده است.

راه‌های مختلفی برای گرفتن اقامت و پاسپورت ترکیه وجود دارد ولی یکی از راه‌های سریع برای گرفتن شهروندی ترکیه خرید خانه در آن می‌باشد.

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک | این روش یکی از راحت‌ترین و تضمینی‌ترین راه‌ها برای کسب پاسپورت ترکیه است. با توجه به این که، این روش کمتر از شش ماه طول می کشد، به همین دلیل خرید ملک در این کشور یکی از سریع‌ترین، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌های  دریافت پاسپورت ترکیه است. طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۸ به تصویب رسید،  افراد خارجی میتوانند با خرید به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار در این کشور به راحتی اقدام به گرفتن پاسپورت ترکیه نمایند.

ترکیه یک کشور پرجمعیت و جوان می‌باشد، همچنین حضور سالیانه ۴۰ میلیون گردشگر  از سراسر دنیا سبب شده است که ترکیه پتانسیل بالای برای سرمایه‌گذاری داشته باشد. لازم به ذکر است که با خرید ملک در کشور ترکیه می‌توان علاوه بر ملک خریداری شده آن را به اجاره گذاشته که این امر موجب می‌گردد، سرمایه‌گذاری افراد از دو جهت دارای منفعت باشد چرا که هم سرمایه خود را تبدیل به ملک در یک کشور با ثبات افتصادی بالا نموده‌اند و هم میتوانند با اجاره آن درآمدی به لیر (واحد پول ترکیه) بدست آورند.

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک 

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ به تصویب رسید، یک تبعه خارجی می‌تواند ملک و اراضی در ترکیه خریداری کند مگر آن که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار تجاوز نکرده و همچنین در محدوده منطقه نظامی قرار نگرفته باشد. بر اساس این قانون اتباع خارجی می‌توانند با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی، تجاری، اراضی و… را خریداری کند. لازم به ذکر است که برای دریافت پاسپورت ترکیه از این طریق، اجازه فروش ملک بمدت سه سال را ندارید. همچنین می‌توان با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام دریافت کنید.

در صورت رعایت نکردن موارد زیر خرید خانه در ترکیه باطل است:

 1. ملک خریداری شده موجب نقض قوانین این کشور شود.
 2. ملک مورد معامله از طرف وزارت مربوطه و یا سازمان‌های امنیتی مورد تایید قرار نگیرد.
 3. اتمام مهلت قانونی برای شروع پروژه.
 4. نداشتن پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارت مربوطه.
 5. همچنین اتباع خارجی که قصد خرید خانه در این کشور را دارند باید دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشند که شهروندان کشور ایران مجاز به خرید در این کشور می‌باشند.

مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه

 1. سند ملک و کلیه اطلاعات شامل محل قرارگیری ملک، آدرس، مختصات زمین و همچنین تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه.
 2. اصل پاسپورت بهمراه ترجمه رسمی آن توسط دفترخانه‌های رسمی.
 3. اصل کارت شناسایی بهمراه ترجمه رسمی آن توسط دفترخانه‌های رسمی.
 4. پرداخت عوارض شهرداری.
 5. دو قطعه عکس ۴*۶ از خریدار و فروشنده.
 6. دو نفر بعنوان شاهد.
 7. حضور وکیل با ارائه‌ی اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه رسمی مورد تایید وزارت خارجه و دادگستری.
 8. حضور مترجم رسمی.

گروه بزرگ آتاهوم این امکان را برای شما فراهم کرده است که خانه مورد نظر خود را در کم‌ترین زمان ممکن بیابید. کارشناسان و تیم مجرب ما بصورت کاملا رایگان شما را در راستای رسیدن به این هدف و دریافت پاسپورت ترکیه یاری خواهند کرد.

درخواست مشاوره رایگان

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه