تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه (وطن داشی)

  • 1 سال پیش
  • 1
تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه | بیشتر افراد تفاوت بین  تابعیت (وطن داشی) و اقامت دائم را نمی دانند و این امر موجب می شود که در معرض سوءاستفاده برخی از فروشندگان قرار گیرند. گروه آتاهوم سعی دارد به شرح مقایسه اقامت دائم و شهروندی ترکیه بپردازد.

اقامت دائم این امر به معنی داشتن ویزای دائم و همچنین اجازه ی زندگی دائم بعنوان یک فرد خارجی در کشور ترکیه بدون نیاز به تمدید اقامت است؛ بدان معنی است که اگر فردی در ترکیه بصورت قانونی خانه ای را اجاره کند یا ملکی را خریداری نماید، می تواند برای اقامت یکساله (قابل تمدید) اقدام نماید. باید به این نکته اشاره کرد که با داشتن اقامت دائم شخص اجازه کار در این کشور را ندارد و در صورتی که در سال بیش از ۱۲۰ روز از خاک ترکیه خارج شود اقامت دائم خود را از دست می دهد.

همچنین اگر شخصی بصورت متداول و قانونی با داشتن اقامت بمدت هشت سال در ترکیه زندگی کرده باشد، میتواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام نماید.

لازم به ذکر است که اقامت دائم بدان معناست که شخص بعنوان یک فردی خارجی اجازه زندگی دائم در این کشور را دارد ولی هرگز تبعه یا شهروند ترکیه محسوب نمی‌شود، از این رو پاسپورت ترکیه شامل حال این فرد نمی شود. هنگامی که شما درخواست تابعیت ترکیه را می کنید و مورد تایید دولت قرار می گیرد، بعنوان شهروند ترکیه شناخته خواهید شد و از تمامی حقوق شهروندی این کشور بهره مند خواهید شد و پاسپورت ترکیه به شما تعلق می گیرد.

چگونه می توان برای تابعیت در ترکیه اقدام کرد

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه | تنها به سه طریق می توان برای تابعیت این کشور اقدام کرد:

  1. داشتن اقامت هشت ساله کشور ترکیه
  2. داشتن تمکن مالی خوب؛ بطوریکه از کمک های مالی Sosyal yardım استفاده نکرده باشید
  3. سوء سابقه قضایی و امنیتی در این کشور نداشته باشید

( باید به این نکته توجه کرد که در تکمیل اقامت هشت ساله پیوسته، اقامت های پناهندگی حساب نمی شوند و همچنین اقامت های دانشجویی نصف و بقیه اقامت ها کامل حساب می گردند)

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه | این نکته قابل ذکر است که در حالت های یک و دو اخذ وطن داشی ترکیه معمولا قطعی بوده ولی در حالت سوم بستگی به نظر کمیسیون مربوطه در آنکارا دارد. همچنین ممکن است درخواست فرد با توجه به پایین بود ارزش ملک رد شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات در زمینه حوزه خرید ملک در ترکیه اینجا کلیک کنید.

درخواست مشاوره رایگان با کارشناسان

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه